Min. A. Adamczyk: Realizujemy rzeczy, które dla poprzedników były niemożliwe

Rząd PiS realizuje to, co poprzednicy uznawali za niemożliwe; z dużą determinacją realizujemy deklaracje, które składaliśmy przed wyborami – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w niedzielę w Bobowej (woj. małopolskie) podczas spotkania z mieszkańcami.

„Chciałem państwa poinformować o nowych inicjatywach PiS, jak i powiedzieć o tym, co dotychczas zrobiliśmy. Państwo zauważacie zapewne, że rząd PiS, klub parlamentarny PiS, to są zupełnie odmienne zjawiska, niż nasi poprzednicy. Jestem przekonany, że każdy tu z zebranych widzi, z jak dużą determinacją nasz rząd realizuje wcześniejsze deklaracje, które PiS składało przed wyborami, wskazując na przedsięwzięcia, które należy zrealizować i o które apelowaliśmy do wówczas rządzących” – mówił minister.

Jak podkreślił, „chodzi przede wszystkim o to, że rząd PiS realizuje to, co poprzednicy uznawali za niemożliwe”.

„Jeżeli przyjrzymy się obszarowi gospodarczemu, społecznemu, finansów publicznych – wszędzie był mur niemożności. Gdziekolwiek wskazywaliśmy, prosiliśmy o działania ówczesnego rządu, słyszeliśmy: nie da się, nie ma takiej możliwości” – mówił Andrzej Adamczyk.

Jako przykład podał program „500 plus”.

„Program działa, budżet ma się bardzo dobrze, Polska gospodarka odnotowuje wzrost, budżet realizuje inne śmiałe przedsięwzięcia i można by nawet odpowiedzieć politykom PO: polecaliście nam wskazać miejsce, gdzie zakopane są pieniądze, one były tam, gdzie wskazywaliśmy przez kilka ostatnich lat, jeszcze w czasie opozycji. Trzeba było przypilnować ściągalność podatku VAT. Rząd PiS uszczelnił system podatkowy na tyle, że wpływają środki do budżetu, które pozwalają realizować program „500 plus”, inne przedsięwzięcia i przeprowadzać stosowne reformy” – mówił minister.

Zdaniem Andrzeja Adamczyka, program „500 plus” to przykład na to, że „to, co było niemożliwe za czasów poprzedników, jest teraz możliwe”.

„Ktoś pytał, jak to się dzieje, że realizuje się rzeczy niemożliwe. Przychodzą ci, którzy nie wiedzą, że to, co chcą zrobić, jest niemożliwe, biorą się do roboty i realizują rzeczy niemożliwe” – mówił minister.

Przytoczył przykłady reform rządu PiS m.in. w obszarach: społecznym, edukacji, systemu podatkowego i przebudowy administracji skarbowej.

„Przyznajemy także to, że nie wszystko poszło jak należy. Tym się różnimy od poprzedników, że do tych błędów potrafimy się przyznać, potrafimy, chcemy i mówimy przepraszam na takich spotkaniach jak te. Przepraszamy za sytuacje, które miały miejsce i nie zostały zaakceptowane przez polskie społeczeństwo. Ale (…) wyciągamy wnioski, one pozwalają nam korygować nasze decyzje” – mówił minister.

W trakcie spotkania minister przypomniał, że premier Mateusz Morawiecki „mówiąc o tym, co jest niezbędne w całej Polsce, zapowiedział program dróg samorządowych”.

Podkreślił również, że „kiedy mówimy o inwestycjach w Małopolsce, nie można nie mówić o inwestycjach w innych regionach Polski”.

„Wielki projekt, jakim jest Via Carpatia, również nas interesuje, bo Via Carpatia to projekt łączący Bałtyk z Morzem Egejskim. (…) To ogromny wysiłek, dla którego rząd PiS zabezpieczył bez mała 30 mld zł, aby realizować przedsięwzięcie, które pozwoli obudzić gospodarczo nie tylko nasze regiony wschodnie, ale także inne kraje na tej drodze. Na tę drogę czeka Wschodnia Europa” – podkreślił minister.

Via Carpatia to planowany szlak międzynarodowy, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim

Uczestnicy spotkania pytali m.in. ministra o kwestie dotyczące inwestycji drogowych, np. wariantu obwodnicy Gorlic lub połączenia „Krosna – Jasła – Gorlic z Tarnowem na Kielce”.

„Wszystko jest możliwe, ale musi być osadzone w konkretnym czasie” – mówił minister.

Niedzielna wizyta ministra Andrzeja Adamczyka w Bobowej w Małopolsce odbyła się w ramach zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl