fot. flickr.com

USA: wyścig o nominację Partii Demokratycznej

W Partii Demokratycznej trwa wyścig o nominację do startu w wyborach prezydenckich. W nocy odbyła się kolejna predebata. Jak wskazują sondaże faworytem jest były wiceprezydent Joe Biden.

To była trzecia debata z udziałem kandydatów Partii Demokratycznej. Tym razem startowało w niej nie 20, a 10 członków ugrupowania. Wśród nich faworyci: Joe Biden i Elizabeth Warren. Podczas starcia kandydaci stanęli po jednej stronie barykady – krytykując obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa.

– Trump umieścił nas w środku wojny handlowej i traktuje naszych rolników i naszych pracowników jak żetony do pokera w jednym ze swoich bankrutujących kasyn – mówiła Amy Klobuchar, senator USA.

– Jeśli chodzi o handel, Trump próbuje rozprawić się z Chinami, a jednocześnie bierze udział w bitwach taryfowych ze wszystkimi naszymi sojusznikami – wskazywał Cory Booker.

Trump uważa, że polityka handlowa to tweet o trzeciej nad ranem – dodał Bernie Sanders, senator USA.

Donald Trump nie był jednak dłużny. Berniego Sandersa nazwał szalonym Bernim. Skrytykował Pete Buttigeiga za to,  w jaki sposób wypełnia swoje obowiązki jako burmistrza miasta w stanie Indiana.

– Szalony Bernie, on jest szalonym facetem, który dramatycznie podnosiłby podatki klasy średniej, wyeliminował prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla 180 milionów Amerykanów i zniszczył Medicare na zawsze – powiedział Donald Trump.

To kwestia opieki zdrowotnej była jednym z wiodących tematów debaty. Podjął go faworyt – były wiceprezydent Joe Biden.

– Myślę, że powinniśmy przeprowadzić debatę na temat opieki zdrowotnej.  Jestem za Barackiem. Myślę, że Obamacare zadziałało – wskazał były wiceprezydent USA Joe Biden.

Wysiłki Baracka Obamy w zakresie służby zdrowia pochwaliła też senator Eizabeth Warren, która zajmuje miejsce w ścisłej sondażowej czołówce.

– Wszyscy mamy ogromny dług wobec prezydenta Obamy, który zasadniczo zmienił opiekę zdrowotną w Ameryce i zobowiązał ten kraj do opieki zdrowotnej dla każdego człowieka. A teraz pytanie brzmi: jak najlepiej możemy to poprawić? Uważam, że najlepszym sposobem jest upewnienie się, że wszyscy są objęci opieką zdrowotną – podkreśliła Elizabeth Warren.

Gorącym tematem okazała się kwestia kontroli broni. Demokraci chcą wprowadzić tutaj większą kontrolę. Wszystko by nie dopuścić do takich tragedii, które rozegrały się w Stanach w zeszłym miesiącu. Strzelaniny kosztowały życie dziesiątek osób.

– Będę z tym walczył i przeprowadzę walkę z korporacyjnym lobby z bronią, jak nigdy przedtem – powiedziała Cory Booker.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się w 2020 roku.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl