fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

XVII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne gospodarstwo rolne”

W Belwederze Prezydent RP wręczył listy gratulacyjne laureatom XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. Polska wieś staje się dziś wizytówką Rzeczpospolitej – powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

Konkurs odbywa się od 2003 r. jego celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. W tegorocznej edycji wzięły udział 1 tys. 153 gospodarstwa indywidualne.

Prezydent Andrzej Duda, w przemówieniu podkreślał, że Polska wieś się zmienia, jest nowoczesna, zadbana i bezpieczna.

– Polska wieś jest nowoczesna, jest na niej coraz więcej maszyn, które mają dzisiaj coraz więcej dodatkowych zabezpieczeń, tak aby to bezpieczeństwo i higiena pracy były w jak największym stopniu zachowane. Niektórzy mówią „tych maszyn jest coraz więcej, coraz sprawniejsze, coraz doskonalsze i niedługo one wyeliminują człowieka, który przestanie być potrzebny”. Otóż muszę powiedzieć, że takiej wsi to my nie chcemy. My chcemy takiej wsi, na której rzeczywiście tych plonów i tej ziemi dotykają ręce rolnika, bo jeżeli dojdzie do takiej automatyzacji, że człowieka tam już nie będzie, to także te produkty rolne nie będą już takie jak dawniej, a chodzi nam o to, żeby właśnie takie były. Chodzi nam o to, żeby polska żywność była cały czas wyjątkowa i tym zdobywała światowe rynki, tak też się dzieje – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Organizatorami Konkursu są KRUS wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl