Miliardy złotych z UE nie trafi do Polski

Rząd PO-PSL przeznaczył z unijnego dofinansowania na program „Cyfrowa Szkoła” 864 mln zł, a na informatyzację oświaty do 2020 r. trafić miało ponad 4 mld zł. O sprawie napisał tygodnik „Wprost”. To kolejny przykład niewywiązania się poprzedniego rządu ze swoich obietnic wyborczych.

Jeszcze w tym tygodniu przedstawiciele resortu edukacji mają się spotkać z członkami Rady ds. Informatyzacji Edukacji. Sprawa cyfryzacji szkół może być – według gazety – przedmiotem tego spotkania.

Poseł Marzena Machałek, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży zwraca uwagę, że to nie jedyny projekt, który został zaprzepaszczony.

Projekt „Cyfrowa Szkoła” jest oczywiście istotny i ważny, bo ważne, żeby młodzież uczyła się na nowoczesnych technologiach. Niestety, ale widać, że ten projekt został zaprzepaszczony. Wiele było „niby projektów”, zajmowano się pseudo reformami, wprowadzano niepotrzebne zmiany w szkole, a nie zajmowano się tym co trzeba. Dzisiaj wiem, że pani minister walczy, by uratować resztę projektów, które są w tej chwili zagrożone – m.in. dotyczące szkolnictwa zawodowego – mówi Marzena Machałek.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zauważyła, że środki europejskie w wielu przypadkach trafiały do firm czy fundacji mających powiązania z władzą.

Jeszcze były premier Donald Tusk obiecywał wszystkim uczniom darmowe laptopy. Faktem jest, że przenośne komputery otrzymali, ale pracownicy kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl