fot. pixabay.com

Wiceminister zdrowia, W. Kraska, zapowiedział, że dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół

Polityk przekazał, że resorty zdrowia i edukacji są w bliskim kontakcie w związku z rozpoczynającym się za miesiąc nowym rokiem szkolnym i planowanym powrotem dzieci do nauczania stacjonarnego.

Wiceszef resortu zdrowia przekazał na antenie Polskiego Radia, że w ubiegłym tygodniu odbyło się w tej sprawie spotkanie z ministrem edukacji, prof. Przemysławem Czarnkiem.

– Kiedy to omawialiśmy sytuację, jaka może być we wrześniu, czyli powrót dzieci do nauczania stacjonarnego. Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to bez przeszkód, aczkolwiek mamy przygotowane kolejne warianty na wypadek pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Mimo wszystko powinniśmy być spokojni, dzieci 1 września wrócą do szkół – zapewnił Waldemar Kraska.  

Wiceminister zdrowia zwrócił też uwagę, że w szkołach zostanie rozpoczęta akcja szczepień dzieci. Dzięki temu, jak wskazał, wyszczepialność wśród najmłodszych także powinna wzrosnąć.

Waldemar Kraska ocenił też, że wakacje to dobry czas, aby zaszczepić swoje pociechy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl