Fatalna sytuacja demograficzna Polski

Komisja Europejska alarmuje, że Polska wymiera. O ponad 5 mln zmniejszy się populacja Polski do 2060 roku – wynika z raportu Komisji na temat demografii Europy.

Do 2060 roku odsetek osób w wieku produkcyjnym zmniejszy się w naszym kraju o 16,4 pkt proc., wzrośnie natomiast o 18,5 pkt. proc. odsetek osób po 65. roku życia.

Z roku na rok Polaków będzie ubywać. Za 45 lat Polskę będzie zamieszkiwana zaledwie przez 33 mln osób.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, zwraca uwagę, że pod względem demograficznym sytuacja w Polsce od dłuższego czasu jest dramatyczna.   Jednak rząd PO-PSL nic nie robi, by ją poprawić.

Powinniśmy zrobić wszystko co jest w naszej mocy, żeby ten trend odwrócić. Możemy to zrobić tylko prowadząc inną politykę rodzinną i inną politykę gospodarczą w Polsce. Niestety, jak wiemy jest tak, że o tych najważniejszych problemach Polski się nie mówi. Zamiast tego oferowano nam mit „zielonej wyspy”, z której coraz więcej młodych ludzi ucieka, a ci którzy zostają nie bardzo chcą zakładać tu rodziny i mieć dzieci. Myślę, że to rzeczywiście jest sytuacja bardzo dramatyczna – podkreśla profesor.

Odniesieniem dla analizy przygotowanej przez dyrekcję do spraw gospodarczych Komisji Europejskiej jest rok 2013. Populacja Polski wynosiła wtedy 38,5 mln osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl