Państwo Islamskie wykorzysta broń masowego rażenia?

Brytyjski „Daily Mail” dotarł do raportu Parlamentu Europejskiego, z którego wynika, że Państwo Islamskie werbuje w swoje szeregi chemików, fizyków i informatyków w celu wykorzystania broni masowego rażenia podczas ataku na jedno z państw Unii Europejskiej. 

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego coraz bardziej zagrażają Europie. Na jaw wychodzą nowe sensacyjne informacje. Specjaliści Parlamentu Europejskiego w specjalnym raporcie ostrzegają, że dżihadyści przemycili na tereny Starego Kontynentu broń masowego rażenia. Z dokumentu wynika również, że europejskie rządy powinny rozważyć poinformowanie opinii publicznej o ryzyku ataku terrorystycznego z użyciem broni chemicznej, biologicznej, radiologicznej, a nawet z wykorzystaniem materiałów atomowych.

– Oczywiście nie możemy wykluczyć, że takie zagrożenie zaistnieje. Można wskazać na to, że – chociażby w ostatnich dniach – Wielka Brytania podniosła bardzo wysoko poziom zagrożenia terrorystycznego. Sądzę, że największym wyzwaniem jest tutaj broń chemiczna, nie broń rozszczepialna. Te informacje o poszukiwaniu materiałów rozszczepialnych, które docierały do nas z ISIS pokazują, że Państwo Islamskie ma bardzo niskie kompetencje w tym zakresie – podkreśla Łukasz Fyderek.

Unijni eksperci ostrzegają również, że obecnie Europejczycy nie traktują poważnie informacji o tym, że terroryści mogą użyć broni masowego rażenia.

Major Jarosław Stelmach studzi te zapędy i zwraca uwagę, że na razie trwa weryfikacja tych doniesień i nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

– Jestem przekonany, że służby i europejskie i krajowe monitorują zagrożenie. My w naszym kraju mamy zerowy stopień zagrożenia i nasze służby oraz nasze władze nad tym panują, monitorują zagrożenie. Także bym tego bagatelizowaniem nie nazwał. Wydaje mi się, że te doniesienia są sprawdzane, monitorowane, weryfikowane – zwraca uwagę mjr Jarosław Stelmach, kierownik Zakładu Zarządzania Kryzysowego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Z raportu Parlamentu Europejskiego wynika również, że wśród zwolenników dżihadystów są osoby z wyższym wykształceniem chemicznym, fizycy i informatycy.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl