PE: 13 grudnia kolejna debata o sytuacji w Polsce

Parlament Europejski kolejny raz będzie debatował o sytuacji w Polsce – tym razem 13. grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju.

Spotkanie ma rozpocząć się od przedstawienia przez Komisję Europejską oświadczenia dotyczącego rządów prawa i demokracji w Polsce. Nie jest planowane przyjęcie rezolucji.

O debatę zawnioskowało Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy. Decyzję w tej sprawie podjęła konferencja przewodniczących europarlamentu oraz przewodniczącego PE Martina Schulza.

Europoseł prof. Mirosław Piotrowski podkreślił, że te szkodzące Polsce działania są inspirowane przez polską opozycję.

– Niektórzy zdają się nie dostrzegać, że ich autorytet już nie tyle słabnie, co naprawdę jest groteskowy, a wręcz śmieszny i skutkuje to wzrostem nastrojów anty-unijnych i wzrostem tzw. populizmu. Widać to gołym okiem w krajach takich, jak Niemcy, gdzie w siłę rośnie Alternatywa dla Niemiec, Francja (Front Narodowy Marie le Pen) i Austria, pomimo przegranej w wyborach kandydata FPOe – zdobył on przecież 46 proc. głosów. To jest 46 proc. społeczeństwa austriackiego, które opowiada się przeciwko tej formie organizacji Unii Europejskiej i właśnie przeciwko ingerencji urzędników unijnych w wewnętrzne sprawy państw członkowskich, takich jak Polska – wskazywał prof. Mirosław Piotrowski.

Ostatnia debata o stanie praworządności w Polsce odbyła się w PE we wrześniu.

W październiku europosłowie debatowali z kolei o sytuacji kobiet w naszym kraju. Miało to związek z trwającymi wówczas pracami w Sejmie nad propozycjami zaostrzającymi prawo dotyczące tzw. aborcji.

W styczniu Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę w sprawie praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl