Spotkanie Ministrów Spraw Zagranicznych w Petersburgu

Głównym tematem spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Rosji w Petersburgu będzie kryzys na Ukrainie.Do rozmów szefów dyplomacji w tej formule dochodzi po raz pierwszy od aneksji Półwyspu Krymskiego przez Rosję w połowie marca i po wyborach prezydenckich na Ukrainie.

Oprócz sprawy ukraińskiego kryzysu i aneksji Krymu ministrowie mają omówić również gospodarczą współpracę Ukrainy w ramach wspólnoty niepodległych państw a także Unii Europejskiej.

Kolejnym kluczowym problemem będą ceny gazu. Moskwa i Kijów nie osiągnęły w tej kwestii porozumienia. Dziś upływa termin spłaty zaległych płatności przez ukraińskiego Naftohazu. Dług ma wynosić blisko 4,5 mld dolarów.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl