fot. pixabay.com

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Życzę przede wszystkim dużo zdrowia i radości ducha – napisała dziś minister rodziny i polityki społecznej, kierując słowa do seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

„Niech jesień życia przynosi całe kosze owoców w postaci zarówno samorealizacji, jak też możliwości przekazania młodszemu pokoleniu zgromadzonej przez całe życie mądrości, doświadczenia, zrozumienia i empatii” – czytamy w liście minister Marleny Maląg opublikowanym w piątek na stronie resortu.

„Życzę przede wszystkim dużo zdrowia i radości ducha. Życzę także, by ten piękny czas pozwolił Wam na realizowanie potrzeb i pasji” – dodała.

W ocenie Marleny Maląg seniorom „zawdzięczamy wszystko”.

„Życie, opiekę w dzieciństwie, wychowanie i przygotowanie do dorosłości. To Oni w dużej części wywalczyli i zbudowali Polskę, w której dziś żyjemy” – napisała.

Minister podkreśliła, że obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest okazją, by seniorom za wszystko podziękować, ale nie zwalnia nas od codziennego obowiązku pielęgnowania solidarności międzypokoleniowej.

„W tym szczególnym dniu przypomnę zobowiązujące nas wszystkich słowa św. Jana Pawła II: Nasza cywilizacja musi zapewnić ludziom starszym opiekę nacechowaną głębokim człowieczeństwem i przenikniętą prawdziwymi wartościami. Do realizacji tego celu w istotny sposób może się przyczynić rozwój medycyny paliatywnej, współpraca wolontariuszy, zaangażowanie rodzin — którym należy pomagać w wypełnianiu ich powinności — oraz humanizacja instytucji opieki socjalnej i ochrony zdrowia, które zajmują się ludźmi starszymi” – wskazała szefowa resortu.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony jest 1 października od 30 lat. Został ustanowiony 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl