fot. PAP/Paweł Supernak

M. Dworczyk: Na szczepienie przeciwko COVID-19 zarejestrowało się około 700 tys. seniorów

Do tej pory na szczepienie przeciwko COVID-19 zarejestrowało się ok. 700 tys. seniorów – poinformował minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Rząd dokonał zmian w kolejności szczepień.

– Do dzisiaj za pośrednictwem trzech kanałów zarejestrowało się ponad 669 tys. seniorów powyżej 80. roku życia. Jeżeli dodamy do tego seniorów z DPS-ów powyżej 80. roku życia, którzy już są szczepieni, to mamy grupę 700 tys. pacjentów powyżej 80. roku życia, którzy albo już są szczepieni, albo są zarejestrowani na konkretny termin szczepienia – powiedział Michał Dworczyk.

– Przedstawiamy zweryfikowany i skorygowany pierwszy etap szczepień przeciw COVID-19. Dokonaliśmy zgodnie z sugestiami rady medycznej podziału etapu pierwszego na trzy części. Część 1a etapu pierwszego to są wszyscy seniorzy powyżej 60. roku życia i oni mają priorytet, jeśli chodzi o szczepienie. Część 1b to są osoby z chorobami przewlekłymi, czyli te, które mają choroby nowotworowe, osoby po przeszczepach czy osoby dializowane – dodał.

– Część 1c pierwszego etapu to są przedstawiciele służb mundurowych, czyli wszystkie osoby, które są bardzo istotne z punktu widzenia funkcjonowania państwa, z punktu widzenia funkcjonowania administracji – wyjaśnił minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl