M. Dworczyk: M. Gersdorf próbuje działać politycznie

Małgorzata Gersdorf próbuje działać politycznie, pomijając obowiązujące prawostwierdził minister Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Małgorzata Gersdorf wezwała 23 sędziów Sądu Najwyższego, którzy przeszli w stan spoczynku, by stawili się w celu podjęcia służby sędziowskiej. Wezwanie ma związek z ubiegłotygodniowym postanowieniem wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce. Więcej można przeczytać [tutaj].

Minister Michał Dworczyk w Programie Trzecim Polskiego Radia był pytany o działanie sędzi w stanie spoczynku Małgorzaty Gersdorf.

Dla mnie jest to zaskakująca i przykra sytuacja. W moim przekonaniu jest to kolejny dowód, że prof. Gersdorf próbuje działać politycznie, pomijając obowiązujące prawo. Proszę zwrócić uwagę, że nawet stanowisko TSUE stwierdza, iż prof. Gersdorf i inni sędziowie zostali skutecznie przeniesieni w stan spoczynku. W związku z tym nie ma podstaw do tego typu działań – zaznaczył Michał Dworczyk.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w ubiegły piątek o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o SN dot. przechodzenia w stan spoczynku sędziów.

Unijny trybunał przychylił się w pełni do wniosku KE w tej sprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl