fot. pixabay.com

MEN: Egzamin zawodowy będzie przeprowadzony zgodnie z sierpniowym harmonogramem

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, egzamin zawodowy i ósmoklasisty w szkołach podstawowych dla dorosłych zostaną przeprowadzone zgodnie z sierpniowym harmonogramem – poinformowało we wtorek Ministerstwo Edukacji Narodowej.

We wtorek na stronie resortu edukacji ukazała się informacja na temat przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, egzaminu zawodowego i egzaminu ósmoklasisty w szkołach podstawowych dla dorosłych. Wynika z niej, że zostaną one przeprowadzone zgodnie z sierpniowym harmonogramem.

Podkreślono, że wydane przepisy rozporządzenia Rady Ministrów o ograniczeniach, nakazach i zakazach, z 21 grudnia br., umożliwiają ich przeprowadzenie z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Resort edukacji zaapelował o to, aby egzamin przeprowadzić w większej liczbie sal. Przypomniano również o obowiązku regularnego wietrzenia sal egzaminacyjnych oraz innych pomieszczeń i o myciu czy dezynfekcji rąk, a w przypadku członków zespołów nadzorujących i egzaminatorów – o noszeniu rękawiczek jednorazowych.

Z komunikatu wynika równie, że młodzieży do 16 lat, w drodze na egzamin i z powrotem do domu nie obejmuje zakaz samodzielnego przemieszczania się od poniedziałku do piątku między godziną 8.00 a 16.00, który wynika z rozporządzenia.

Szczegółowe informacje o terminach egzaminów są na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/styczniowe-egzaminy-zgodnie-z-planem

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl