fot. pixabay.com

MEN: 801 placówek oświatowych pracuje w trybie mieszanym, a 284 w trybie zdalnym

W trybie mieszanym pracuje 801 placówek oświatowych, a 284 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 47,39 tys., działa normalnie – podało we wtorek Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Liczba szkół pracujących we wtorek w sposób inny niż stacjonarny jest taka sama jak w poniedziałek, przy czym zmniejszyła się liczba szkół pracujących w trybie mieszanym, a wzrosła pracujących wyłącznie w trybie zdalnym.

Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są z wtorku z godziny 14.00.

Zgodnie z nimi w trybie stacjonarnym pracuje 47 399 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 97,76 proc. wszystkich.

W trybie mieszanym, czyli z nauką prowadzoną częściowo w szkole i częściowo w domu, funkcjonuje 801 placówek, czyli 1,65 proc. wszystkich.

W trybie wyłącznie zdalnym pracują 284 placówki, czyli 0,59 proc. wszystkich.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1316023069563969538

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek liczba placówek, w których za zgodą sanepidu zmieniono tryb nauczania, spadała w stosunku do poprzedniego tygodnia. W poniedziałek w trybie mieszanym pracowało 418 placówek, a w zdalnym 94. We wtorek trybie mieszanym pracowało 401 placówek, a w trybie zdalnym – 86.

W środę liczba placówek pracujących w trybie innym niż zdalny zaczęła rosnąć. W trybie mieszanym w środę pracowało 498 placówek oświatowych, a 110 w trybie zdalnym. W czwartek w trybie mieszanym pracowały 674 placówki, a w trybie zdalnym 147. W piątek w trybie mieszanym pracowało 811 placówek, a w trybie zdalnym 208. W poniedziałek w trybie mieszanym pracowało 821 placówek, a 264 w trybie zdalnym. Była to najwyższa od początku roku szkolnego liczba szkół pracujących w sposób inny niż stacjonarny.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl