fot. pixabay.com

Lekcje zdalne krótsze niż stacjonarne?

Lekcje w szkołach, gdzie prowadzone jest nauczenie zdalne mogą zostać skrócone z 45 do 30 minut. Taki zapis znalazł się w najnowszym rozporządzeniu ministra edukacji. Zgodnie z dokumentem lekcje zdalne mogą zostać skrócone. Będą trwały od 30 do 60 minut. Zajęcia stacjonarne pozostają bez zmian i będą trwały po 45 minut.  

Skrócenia lekcji zdalnych domagali się m.in. rodzice i dyrektorzy szkół.

Szef MEN Dariusz Piontkowski wskazał, że zmiany wprowadzono w trosce o uczniów.

– Myślę, że w przypadku lekcji prowadzonych online bezpośredni kontakt z komputerem nie powinien trwać zbyt długo i taka możliwość istnieje. Kształcenie na odległość, zakładamy, że będzie trwało niezbyt długo – tyle, ile mniej więcej trwa kwarantanna, czyli tak naprawdę kilka dni, bo po drodze będzie wchodził jeszcze weekend, stąd jakieś rewolucje, które by całkowicie przewracały funkcjonowanie szkoły, chyba w tej chwili nie mają miejsca, natomiast jakich metod będzie używał nauczyciel do pracy z uczniami, to już jest jego wybór – powiedział Dariusz Piontkowski.

Obecnie na ponad 48 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych 46 pracuje w trybie zdalnym, a 92 placówki w mieszanym. Normalnie pracuje prawie 100 proc. szkół.

RIRM

drukuj