Solidarność wspiera protest głodowy w Dąbkach

Prezydium Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ ”Solidarność” popiera uczestników strajku głodowego w obronie Zespołu Szkół nr 3 w Dąbkach.

Tym samym wzywa wójta gminy Darłowo do odstąpienia od zamiaru likwidacji tej szkoły. Jak zaznacza przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” Ryszard Proksa, to kolejny przykład łamania prawa oświatowego samorządowców.

– Jest to następny przykład ewidentnego łamania prawa przez samorządowców, a z drugiej strony brak reakcji organów nadzorujących i państwa na takie bezprawie. Próbuje się to pokazać w majestacie prawa, że samorząd ma do tego prawo chociaż ustawa przewiduje, że nie. W związku z tym chcemy przerwać w którymś momencie tzw. akty bezprawia samorządu w stosunku do oświaty- mówi Ryszard Proksa.

Przypomnijmy, iż protest głodowy w obronie szkoły w Dąbkach trwa nieprzerwanie od tygodnia. Wczorajsze rozmowy negocjacyjne z radnymi gminy Darłowo nie odniosły pożądanego skutku.

– Spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze. Po przeczytaniu kilku regulaminów przewodniczący rozpoczął rozmowę na temat sytuacji oświaty na terenie gminy Darłowo na przestrzeni dziesięciu lat. Dla nas, matek głodujących siódmą dobę w Urzędzie Gminy, był to temat nie do przyjęcia i nie do zaakceptowania z tego względu, że tematem naszego spotkania jest protest głodowy w celu zwołania nadzwyczajnej sesji rady i odwołania uchwały o likwidacji szkoły. Pan przewodniczący nie chciał podjąć takich rozmów. Stwierdził, że nie mamy o czym rozmawiać. Opuściłyśmy gabinet pana przewodniczącego – mówi Agnieszka Czupajło, mama dzieci uczących się w Dąbkach.

 

Wypowiedź Ryszarda Proksy:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź Agnieszki Czupajło:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl