fot. PAP/Lech Muszyński

Maturzyści zmierzyli się z egzaminem z matematyki

Maturzyści przystąpili do obowiązkowego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Wśród 34 zadań znalazły się pytania o funkcje, figury geometryczne i równania.

Minął drugi dzień matur. Absolwenci szkół średnich zmierzyli się we wtorek z królową nauk – matematyką.

– Wszyscy maturzyści, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do egzaminu – przystąpili, mam nadzieję, że z dużym sukcesem – mówiła dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 5 we Wrocławiu, Mariola Kuźmicka-Mazurek.

Podobnie jak w poniedziałek, podczas egzaminu obowiązywały specjalne wymogi sanitarne. Szkoły musiały przygotować płyny do dezynfekcji rąk i właściwą odległość między ławkami. Przygotowania naukowe toczyły się od miesięcy.

– Nasza szkoła miała przygotowaną w maju możliwość uczestniczenia w lekcjach dodatkowych online dla maturzystów. Chętnie uczniowie korzystali właśnie z takiej możliwości – zaznaczyła nauczycielka z Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus w Gdańsku, Monika Kaskowska.

Egzamin w trakcie epidemii to dla uczniów dodatkowy stres.

– Nas bardzo przygotowywali do matury, starali się. Jeszcze w okresie maja mieliśmy dodatkowe repetytoria z trzech podstawowych matur – z języka angielskiego, polskiego i matematyki. Niestety, prawdą jest, że nie da się internetowo tak przygotować ucznia do matury, jak mogłoby być to możliwe w normalnym systemie edukacji – powiedziała uczennica Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus w Gdańsku, Wiktoria Kwiatkowska.

Dlatego wielu uczniów przygotowywało się do matury na własną rękę.

– Uważam, że matury były cięższe niż z zeszłych lat. Przerabiałam sama wszystkie poprzednie i czuję różnicę na tych zadaniach. Tamte udawało mi się dobrze robić, dzisiaj poszło gorzej, może stres zadziałał – powiedziała maturzystka LO nr 14 w Gdańsku Wiktoria Pobłocka.

W środę maturzyści podejdą do egzaminu z języka obcego.

TV Trwam News

drukuj