fot. PAP/Tomasz Gzell

Marszałek Sz. Hołownia blokuje uchwałę ws. obrony suwerenności Polski

Marszałek Sejmu blokuje uchwałę w sprawie obrony suwerenności Polski. Dokument to sprzeciw wobec zmian unijnych traktatów, które przekształciłyby Unię Europejską w superpaństwo.

Marszałek Sejmu na inauguracyjnym posiedzeniu mówił, że „z gabinetu marszałka z hukiem wyjedzie zamrażarka”. Jednak „zamrażarka” nadal jest, ponieważ Szymon Hołownia zablokował projekt uchwały ws. obrony suwerenności Polski.

– Chyba ma podłączenie do prądu, bo jej nie wyniesiono, tylko prąd włączono i działa. To jest skandaliczna rzecz, bo zależało nam, żeby ta uchwała pojawiła się przed głosowaniami. Niestety marszałek nie wypełnia tego, do czego się sam zobowiązał. Oczekujemy jego działania, bo to jest ważna sprawa dla Polski i naszej suwerenności – podkreślił senator PiS, Jerzy Chróścikowski.

Chodzi o plany eurokratów dotyczących zmian Traktatu o Unii Europejskiej oraz Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który przekształca Wspólnotę w superpaństwo. Reforma zmierza do odebrania państwom członkowskim wielu kompetencji i likwiduje prawo weta. Trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że sejmowa większość boi się jasnego stanowiska przed zbliżającym się posiedzeniem Rady Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl