fot. PAP/EPA

Maroko: Ojciec Święty Franciszek odwiedza kraj 34 lata po św. Janie Pawle II

Ojciec Święty Franciszek udaje się dziś z dwudniową wizytą apostolską do Maroka. Pielgrzymce przyświeca hasło „Sługa nadziei”. Biskup Rzymu odwiedzi ten kraj 34 lata po wizycie Jana Pawła II.

Papież spotka się dziś m.in. z królem Mohammedem VI oraz organizacjami społecznymi i korpusem dyplomatycznym. W niedzielę będzie sprawował Mszę Świętą.

W Maroku żyje ok. 40 tys. chrześcijan. Muzułmanie stanowią 98 proc. ludności. Dlatego też Papież skupi się na sytuacji wyznawców Chrystusa oraz dialogu z islamem.

Od 17 lat w tym kraju posługuje o. Symeon Stachera. Franciszkanin zwrócił uwagę, że kościół w Maroku jest obecny od pierwszych wieków chrześcijaństwa. Dziś – jak dodał misjonarz – wyznawcy Chrystusa są w mniejszości; mają dużą swobodę, choć nie mogą jeszcze korzystać z wolności sumienia.

– Czujemy się wolni w sumieniu, ale nie możemy jeszcze w całości głosić Chrystusa tzw. ,,dwoma płucami”. Póki co jesteśmy świadkami miłości Chrystusa, ale oczywiście są spotkania i miejsca, gdzie spotykamy się codziennie w naszej pracy z Marokańczykami i z nimi czynimy wiele wspaniałych rzeczy oraz dobra – mówił o. Symeon Stachera OFM.  

Maroko jest drugim muzułmańskim krajem, który odwiedzi Ojciec Święty Franciszek w tym roku. W styczniu Papież odbył podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl