M. Morawiecki na Forum „Wizja Rozwoju”: Potrzebujemy współpracy między państwem, administracją i przedsiębiorcami

Premier Mateusz Morawicki chce, aby w ciągu najbliższych dziesięciu lat Polska była eksporterem wysoko zaawansowanych technologii. Szef polskiego rządu wziął wczoraj udział w I Forum Gospodarczym „Wizja Rozwoju” w Gdyni. Jak zaznaczył, potrzebujemy umiejętnej współpracy w zakresie gospodarki.

Dwudniowe wydarzenie zgromadziło ponad 5 tys. osób, m.in. przedsiębiorców, innowatorów oraz parlamentarzystów. Eksperci dyskutują na temat rozwoju energetyki, elektromobilności i szkolnictwa zawodowego.

– Jeżeli miałbym powiedzieć, co nas różni od tych najwyżej zaawansowanych krajów technologicznych, od tych, które potrafią budować przewagi konkurencyjne na całym świecie, od Korei, Niemiec, Chin, po Stany Zjednoczone, to jest umiejętne współpracowanie między państwem, administracją centralną, administracją samorządową i przedsiębiorcami” – mówił premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska jest dziś w trakcie zmiany paradygmatu gospodarczego.

Od Polski, która jest Polską goniącą innych do Polski, która jest goniona przez innych, od Polski, która importuje technologie, zwłaszcza wysoko zaawansowane technologie, do Polski, która eksportuje wysoko zaawansowane technologie. To jest marzenie naszej kolejnej dekady rozwoju gospodarczego. Marzenie, które będzie przedyskutowane i ta wizja, która będzie implementowana – tutaj na panelach podczas tego forum – ale na panelach, które przełożą się też na rozwiązania i rekomendacje – powiedział prezes Rady Ministrów.

I Forum Gospodarcze w Gdyni zorganizowała Fundacja Vizja Rozwoju, która została ustanowiona w celu wspierania i promocji działalności innowacyjnej w polskiej gospodarce. Jest to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier RP Mateusz Morawiecki. Patronami medialnymi są m.in. Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl