M. Kuchciński z prezydentem Singapuru m.in. o gospodarce i wymianie handlowej

Gospodarka i wymiana handlowa – to główne tematy wtorkowych rozmów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prezydentem Singapuru Tonym Tan Keng Yamem. Kuchciński zadeklarował, że Polska jest zainteresowana poprawieniem współpracy politycznej.

Kancelaria Sejmu poinformowała, że podczas spotkania marszałek Kuchciński wyraził satysfakcję z pomyślnego umacniania się stosunków między obydwoma krajami i zauważył, że mimo zdominowania relacji dwustronnych przez kwestie gospodarcze, Polska jest zainteresowana poprawieniem współpracy politycznej.

Kuchciński podziękował prezydentowi Singapuru za poparcie kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ na kadencję 2018-2019.

„Ta decyzja jest owocem dobrej współpracy między Polską a Singapurem” – podkreślił marszałek Sejmu.

Tony Tan Keng Yam zadeklarował chęć pomocy polskim spółkom w wejściu na rynek azjatycki. Marszałek Kuchciński odnotował z kolei rosnące zainteresowanie singapurskich przedsiębiorstw inwestycjami w Polsce, kraju, który – jak ocenił – coraz częściej jest postrzegany w Azji jako solidny i zaufany partner.

W poniedziałek prezydent Yam spotkał się z prezydentem Andrzejm Dudą. W obecności obu prezydentów podpisane zostały dokumenty – trzy porozumienia polsko-singapurskie, m.in. o współpracy pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a singapurską Agencją ds. Nauki, Technologii i Badań.

We wtorek z prezydentem Singapuru spotkał się także marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

To pierwsza w historii wizyta prezydenta Singapuru w Polsce.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl