Księża biskupi oczekują pozytywnej decyzji ws. TV Trwam

Księża Biskupi oczekują pozytywnej decyzji ws. przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie – powiedział w wywiadzie dla TV Trwam metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp Andrzej Dzięga.

Ta telewizja – forum dyskusji, modlitwy i ewangelizacji jest nam dzisiaj bardzo przydatna – akcentuje ksiądz arcybiskup.

– Potwierdzam, że księża biskupi bardzo powszechnie i z nadzieją teraz patrzą na ten kolejny konkurs, oczekując pozytywnej decyzji, ponieważ wszystkie warunki o których wiemy publicznie są spełnione. Jednocześnie ta telewizja to forum dyskusji, modlitwy i ewangelizacji i pewnej debaty społecznej. To forum jest bardzo przydatne nie po to, by skłaniać kogokolwiek do decyzji takich czy innych, ale jest bardzo przydatny po to, by każdy mógł pozyskać dodatkowe informacje o życiu społecznym, realiach, zagrożeniach, nadziejach i możliwościach, bo w ten sposób każda decyzja rodzinna i społeczna, środowiskowa i państwowa jest bardzo dojrzała – powiedział metropolita szczecińsko-kamieński.

Ks. abp Andrzej Dzięga zaakcentował, że dziś potrzebna jest modlitwa w intencji katolickiej TV Trwam.

– Modlę się, aby Boży Duch natknął tych którzy będą decydować, by się nie bali forum, które daje wiedzę, daje informację i pozdrawia wszystkich, którzy się o to upominają i którzy czekają na taką pozytywną decyzję. Myślę, że przy spełnieniu wszystkich warunków, o czym wiemy, że są spełnione, co jest zapowiadane, że będzie decyzja pozytywna. Ja w to jeszcze ufam, a czas pokaże jak będzie. Na razie poczekajmy na fakty, ale wymódlmy taką decyzję – mówił metropolita szczecińsko-kamieński.

Wypowiedź ks. abp. Andrzeja Dzięgi:

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl