Ks. Cisło: Życie chrześcijan jest mniej ważne niż życie redaktorów Charlie Hebdo?

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, skomentował w sobotnim programie „Dziś wieczorem” na antenie TVP Info ostatnie wydarzenia z Francji. Ks. Profesor zaznaczył, że na świecie giną obecnie setki tysięcy chrześcijan, a nie ma to większego rozgłosu. Ks. Cisło odniósł się także do problemu uchodźców w Polsce i Europie.

Polityka multi-kulti jest złą odpowiedzią na ataki terrorystyczne, które występują w Europie – mówił w TVP Info ks. prof. Waldemar Cisło.

Polityka multi-kulti na pewno się nie udała. Przypomnijmy, że po Charlie Hebdo, kiedy Europa maszerowała po ulicach wyrażając swój protest przeciwko czynowi, który należy potępić, bo zginęli niewinni ludzie, w tym samym czasie w Nigrze płonęły kościoły i mordowano chrześcijan za to, co się dzieje w Europie. Dlaczego tam nie maszerowali ci sami ludzie? Czy życie chrześcijan tam mordowanych jest mniej ważne, niż redaktorów Charlie Hebdo? – pytał profesor USKW.

Ks. Profesor na antenie telewizji publicznej zaznaczył, że jest bardzo prosty sposób na zakręcenie tej spirali, która z każdym dniem jeszcze bardziej eskaluje.

Słuchajmy tego, co mówi papież Franciszek – żeby zakończyć te ataki, potrzebny jest pokój w Syrii i w Iraku. Nie może być tak, że te kraje, które mówią o pokoju i rozwiązaniu problemu, z drugiej strony sprzedają niesamowite ilości broni. Popatrzmy na to ile broni Francja czy Niemcy sprzedała do Libii czy na Bliski Wschód. To są potężne interesy za potężne pieniądze. Na tych pieniądzach jest krew niewinnych dzieci, gwałconych kobiet i cierpienie milionów niewinnych ludzi – podkreślał ks. Cisło.

To amerykanie spowodowali obecną sytuację w Syrii i Iraku. Stąd również wziął się problem uchodźców i ataki terrorystyczne w Europie – mówił dyrektor polskiej sekcji PKWP.

Kto rozwalił porządek, który był w Iraku? Czy dzisiaj ktoś wstanie, kto logicznie myśli, i powie, że w Iraku jest lepsza sytuacja niż była wcześniej? Dzisiaj Tony Blair (były premier Wielkiej Brytanii) przeprasza za to, co zrobił. Kto odpowie za setki tysięcy ludzi, którzy są bez dachu nad głową, głodują itd.? Tam tylko my (Pomoc Kościołowi w Potrzebie – przyp. red.) jesteśmy i pomagamy, bo do kogo innego mają się zwrócić ci ludzie? Do Amerykanów? – pytał retorycznie ks. prof. Cisło.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie robi co może, żeby ludzie w Syrii i Iraku nie głodowali, ale w miarę godnie żyli – mówił dyrektor polskiej sesji PKWP w programie TVP Info.

Chciałbym podziękować wszystkim Polakom za wsparcie, jakiego udzielają naszemu stowarzyszeniu. My byliśmy tam już wtedy, kiedy problem Syryjczyków nie był jeszcze upolityczniony i staraliśmy się wspierać najbiedniejszych – zaznaczał ks. Cisło.

Ks. Profesor odniósł się także do tematu przyjmowania przez Polskę uchodźców.

Nie nagłaśniajmy i nie róbmy problemu z tego, czego nie ma. Niektóre media w Polsce uwzięły się i dyskutują na temat przyjmowania kogoś, kogo nie ma. Fundacja Estera sprowadziła sto-kilkadziesiąt uchodźców, z czego dzisiaj zostały trzy. Oni do nas nie chcą przychodzić. Powiedzmy sobie wreszcie prawdę, że do nas nie chcą ci uchodźcy nie chcą trafiać. W Opolu czeka 60 mieszkań i domów. Tamtejszy ksiądz biskup od początku deklarował, że przyjmie uchodźców, a zgłosiła się raptem jedna rodzina. My, jako Kościół, jesteśmy gotowi, ale oni tu nie chcą być, bo wiedzą, jaki mamy fundusz socjalny. Mówiło się o tym, że państwo będzie płaciło uchodźcom kilka tysięcy euro za pobyt – to proszę teraz powiedzieć ojcu rodziny, który pracuje za ponad tysiąc złotych miesięcznie, że ktoś, kto jest uchodźcom dostanie kilka tysięcy euro za to, że jest uchodźcom, a ty pracuj po 40 godzin tygodniowo i dostaniesz 1200 zł. Nie jesteśmy atrakcyjni dla tych uchodźców – wskazywał prof. UKSW w programie „Dziś wieczorem”.

Ks. Cisło podkreślał, że poprzedni rząd bardzo wiele zrobił w sprawie emigrantów, gdyż fundusz socjalny był na tak niskim poziomie, że nawet dla Nigeryjczyków nie opłacałoby się do Polski przyjeżdżać.

Uchodźcy nie jeżdżą do krajów bliskich sobie kulturowo tj. Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu, bo zwyczajnie boją się ekstremizmu – wskazywał. ks. profesor.

Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej powiedział, że oni, dlatego nie przyjmują u siebie uchodźców z Iraku i Syrii, bo nie chcą u siebie ekstremizmu. I to powiedział przedstawiciel rządu, który w pierwszym kwartale tego roku wykonał 38 wyroków śmierci. Widzimy więc, jaka to jest cyniczna postawa. Większość krajów, które mogłyby przyjąć uchodźców tj. właśnie Kuwejt czy Arabia Saudyjska, sponsorują różne ugrupowania terrorystyczne w Syrii i Iraku – mówił ks. Cisło.

Zgubi nas poprawność polityczna – ocenił ks. Cisło.

Jeśli przypomnimy sobie, co pisała jednak z pań w Norwegii po gwałcie na 3-letnim chłopcu, że musimy się zgodzić w imię tolerancji, że jest taki kod kulturowy, niekonieczne zgodny z naszym, według którego pewne zachowania, które w Europie uważamy za zbrodnicze, w tamtej kulturze i religii są przyjmowane, to powiedzmy sobie prawdę – zalegalizujmy pedofilię i tego typu rzeczy i będziemy mieć ten kod kulturowy. Czy o to nam chodzi? – pytał ks. Cisło.

Bardzo ciężko jest udokumentować wszystkich przybywających do Europy emigrantów, gdyż posiadają oni nawet swoją fabrykę paszportów – mówił ks. Cisło.

To są setki tysięcy ludzi, którzy nas najechali. Pani Merkel parę dni temu powiedziała, że niestety wśród uchodźców są terroryści. Ci ludzie mają w Syrii opanowaną fabrykę i drukarnie paszportów. Niedawno w Turcji złapano dwóch ludzi z plecakami wypełnionymi paszportami. Do tego nie tak trudno jest zedrzeć sobie opuszki palców tak, aby linie papilarne nie były odczytywane. Niemcy nawet przyznały ostatnio, że sprawdziły kilkadziesiąt procent uchodźców. Tylko tyle. Nie ma więc możliwości, aby wszystkich przebadać i udokumentować – mówił ks. Profesor.

Dyrektor polskiej sekcji PKWP odniósł się również do roli Turcji, która ma pomóc Europie w rozwiązaniu tego problemu. Erdogan ograł Europę jak chciał – mówił ks. Cisło.

Turcja znakomicie ograła Unię Europejską jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców. Erdogan powiedział, że będzie przyjmował uchodźców, nada im tureckie obywatelstwo, a potem, jako obywatele Turcji, będą mogli i tak bez wizy jechać do Europy. Jemu zostaną 3 mld euro obiecane przez panią Merkel i wielkich tego świata, a on będzie miał problem rozwiązany – Europa dostanie z powrotem to, co wysłała – wskazywał w programie TVP Info ks. Waldemar Cisło.

Na zakończenie programu „Dziś wieczorem”, dyrektor sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, dodał że cała Europa powinna usiąść przy jednym stole, bez względu na partie polityczną i wyznanie, i zacząć rzeczowo rozmawiać, aby rozwiązać te problemy, które w ostatnich dniach nawiedziły Stary Kontynent.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl