Ostatnie pożegnanie ks. abp. Zygmunta Zimowskiego

W radomskiej Katedrze rozpoczną się dziś uroczystości pogrzebowe ks. abp. Zygmunta Zimowskiego. Były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia spocznie pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej w tej świątyni.

O godz. 18.30 do Katedry pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu zostanie wprowadzona trumna z ciałem ks. abp., a następnie o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. żałobna.

Jutro o godz. 11.00 w katedrze sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa, w której wezmą udział m.in. przedstawiciele Watykanu i Konferencji Episkopatu Polski. Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała księdza arcybiskupa w katedralnej kaplicy.

Ks. abp Zygmunt Zimowski zmarł w ubiegły wtorek w wieku 67 lat. Od 2014 roku zmagał się z chorobą nowotworową.

Duchowny przez lata posługiwał w watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary oraz Kongregacji ds. Biskupów. Był także postulatorem w Kongregacji ds. Kanonizacyjnych. Pełnił również posługę biskupa diecezji radomskiej. Był członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji. Ks. abp Zimowski był bliskim współpracownikiem trzech Papieży – św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka. To Ojciec Św. Benedykt XVI powołał go na przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Był niezwykle oddany temu dziełu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl