Prezydent Francji podpisał kontrowersyjną ustawę

Prezydent Francji Francois Hollande podpisał dziś ustawę zezwalającą na zawieranie związków  homoseksualnych na prawach małżeństw i adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci.

Wczoraj francuski Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że przyjęta przez parlament 23 kwietnia ustawa jest zgodna z ustawą zasadniczą. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw i wchodzi w życie. Pierwsze  śluby będą możliwe już w czerwcu.

Uważam, ze podpis pana prezydenta Holland’a pod – przegłosowanym najpierw w parlamencie, potem senacie, a następnie przez radę konstytucyjną – projektem prawa o „małżeństwach monoseksualnych” jest największą kląska Francji od Verdun, bo tam ginęli ludzie w walce za ojczyznę, a tutaj się wykańcza podstawową komórkę, jaką jest rodzina. Ta ruina jest największa klęską w historii Francji – powiedział ks. Krystian Gawron Wicedyrektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

We Francji odbyło się wcześniej wiele manifestacji przeciwnych legalizacji związków  homoseksualnych na prawach małżeństw i adoptowaniu dzieci przez pary tej samej płci. Kolejna ma się odbyć 26 maja.

RIRM

drukuj