W marcu szczyt Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch

Przywódcy Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch spotkają się w Wersalu, pod Paryżem, na zaproszenie francuskiego prezydenta Francois Hollande’a. Spotkanie odbędzie się 6 marca.

Hollande zaprosił na to spotkanie kanclerz Niemiec Angelę Merkel i szefów rządów Hiszpanii – Mariano Rajoya oraz Włoch – Paolo Gentiloniego.

Podczas rozmów przywódcy przygotują się do szczytu Unii Europejskiej, który odbędzie się 25 marca w Rzymie z okazji 60-lecia Traktatów Rzymskich.

Rajoy i Hollande spotykają się w poniedziałek w Maladze, na południu Hiszpanii, na dwustronnym hiszpańsko-francuskim szczycie, w którym udział biorą też ministrowie z obu krajów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl