Będą utrudnienia w ruchu na odcinku autostrady A1

Fragment autostrady A1 nie będzie w pełni dostępny. Będą tam przeprowadzane prace remontowe, a przybliżony termin zakończenia to 15 marca.

Prace prowadzone będą na fragmencie trasy na jezdni w kierunku Katowic. Jednorazowo zajęte będą odcinki prawego pasa o długości od 100 m do 2 kilometrów.

Ruch będzie odbywał się pasem szybkim z ograniczeniem prędkości do 80 km na godzinę. Roboty będą prowadzone każdego dnia w godzinach od 9 do 17. Poza nimi jazda będzie odbywała się normalnie.

Autostrada A1 to jedna z kluczowych tras szybkiego ruchu w Polsce. Leży w ciągu międzynarodowej trasy E75 oraz w VI transeuropejskim korytarzu transportowym. A1 jest jedyną autostradą w Polsce o przebiegu południkowym. Obecnie w eksploatacji jest 430 km autostrady (odcinki: Pruszcz Gdański – Piotrków Trybunalski oraz Pyrzowice – Gorzyczki).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl