Skandaliczna Wystawa w Gimnazjum w Piątkowisku k. Pabianic

Z inicjatywy kilku nauczycieli w gimnazjum w Piątkowisku koło Pabianic, uczniowie przygotowali skandaliczną wystawę promującą dewiację. O sprawie napisał Dziennik Łódzki.

Na zdjęciach widnieli m.in. całujący się półnadzy mężczyźni. Na plakatach nie zabrakło niewybrednych haseł takich jak: „Radość seksu lesbijskiego”, „Chłopak, którego chciałem na całe życie”, „Trans Sex w wielkim mieście” – takie tytuły były wycinane z różnych gazet, wykonane przez uczniów techniką kolażu. Gazety, uczniom zostały dostarczone przez łódzką organizację promującą dewiację seksualną.

Plakaty pojawiły się na szkolnym holu, który jest częścią wspólnego budynku gimnazjum i szkoły podstawowej, gdzie uczą się dzieci klas IV-VI. W warsztatach antydyskryminacyjnych wzięło udział do 60 z 260 uczniów gimnazjum.

Poseł PiS-u Marzena Machałek, mówi wprost, to efekt sodomistycznej propagandy, którą wprowadza ratyfikowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego tzw. konwencja antyprzemocowa.

Widzimy tutaj przyzwolenie państwa, przyzwolenie MEN-u. Nie można mówić w szkole o chrześcijaństwie, nie można mówić o świętach Wielkiej Nocy czy Świętach Bożego Narodzenia, ale jak najbardziej propagować sex, wyuzdanie, próbuje wmówić się, że źródłem przemocy jest rodzina, tradycja i Kościół. Źródłem tej przemocy jest propagowanie zachowań seksualnych, wczesnej seksualizacji młodzieży, a także zaburzanie istoty relacji między kobietą i mężczyzną. Próbuje się nam wmówić, że istotą przemocy jest to, że jest kobieta i mężczyzna i że oni się w tej swojej płciowości nie odnajdują. Nie, istotą przemocy, która niszczy więzi społeczne jest propagowanie tego typu zaburzonych zachowań – powiedziała Marzena Machałek.

Dodatkowo sprawa budzi niepokój, ponieważ skandaliczna wystawa była dostępna także dla uczniów ze szkoły podstawowej. Według nauczycieli wystawa miała być elementem warsztatów antydyskryminacyjnych. Sprawę ma zbadać kurator.

RIRM/Dziennik Łódzki

drukuj