fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

GITD buduje urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości

Główny Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczął budowę odcinkowych pomiarów prędkości. O sprawie napisał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Łosiów w województwie opolskim, to pierwsza lokalizacja, w której ruszyła budowa. Wkrótce zaplanowano odbiór techniczny urządzeń. Uruchomienie systemu zaplanowano jeszcze przed wakacjami.  Docelowo ma być 29 tego typu instalacji.

Poseł Andrzej Adamczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury mówi, że system budowany przez inspektorat jest wybrakowany.

– Dzisiaj ten system nie jest systemem, który jest budowany po to, żeby działać prewencyjnie, bo odcinkowy pomiar ruchu, nie wobec wszystkich kierujących pojazdami, będzie odnosił skutek prewencyjny. Są możliwości jego ominięcia i o tym będą wiedzieli zwłaszcza ci, którzy znają te odcinki tras i będą się nimi poruszali. Uważamy, ze należy poświęcić szczególną uwagę prewencji, kontroli kierujących pojazdami i na to, żeby urządzenia do mierzenia prędkości pojazdów ustawić w miejscach szczególnie niebezpiecznych – podkreśla poseł Andrzej Adamczyk.

Cała sieć ma działać do końca 2015 roku. Odcinkowy Pomiar prędkości łącznie ma objąć ponad 81 km dróg w całym kraju.

RIRM

drukuj