fot. pixabay.com

Atak nożownika we Francji. Uchodźca z Syrii zaatakował małe dzieci

We Francji nożownik ranił sześć osób, w tym czworo małych dzieci. Dwoje z nich przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. Podejrzany to uchodźca z Syrii. Otrzymał wcześniej azyl w Szwecji.

Mieszkańcy Annency są w szoku.

– Nigdy nie myśleliśmy, że to może się stać w tak spokojnym otoczeniu, jak Annecy – mówili przerażeni mieszkańcy.

Relacje świadków ataku są wstrząsające. Napastnik miał wejść na teren placu zabaw i dźgać nożem dzieci. Jedno z nich znajdowało się w wózku.

– Jeszcze kilka minut i to mogły być moje dzieci. Myślę o nich i dziękuję Bogu, że nie one są ofiarami – mówiła mieszkanka Francji.

Napastnik ranił sześć osób. Dwóch dorosłych i czworo dzieci. W stanie krytycznym w szpitalu przebywa dwoje dzieci w wieku od 22 miesięcy do trzech lat oraz jeden dorosły. Na miejsce ataku mieszkańcy zaczęli przynosić białe róże.

Podejrzany został zatrzymany przez policję.

– Jest Syryjczykiem, który ma status uchodźcy w Szwecji od 10 lat i który ubiegał się o azyl we Francji – powiedziała premier Francji, Elisabeth Borne.

Na początku czerwca Francja odrzuciła wniosek mężczyzny o azyl.

– W ostatnią niedzielę dowiedział się o decyzji rządu o nieudzielaniu azylu, ponieważ już go ma w Szwecji, a następnie popełnił ten akt zbrodni – wskazał minister spraw wewnętrznych Francji, Gerald Darmanin.

Motyw zbrodni nie jest jasny. Prokuratura wykluczyła przesłanki terrorystyczne.  

– Żaden element nie pozwala na zidentyfikowanie motywu terrorystycznego – podkreślił prokurator z Annecy, Line Bonnet-Mathis.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa. Mężczyzna przebywa w areszcie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl