fot. PAP/Leszek Szymański

KRS wysłucha dziś kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego

Trzy zespoły Krajowej Rady Sądownictwa wysłuchają dziś 24 kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, którzy zgłosili się w ramach naboru ogłoszonego przed rokiem przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Do Krajowej Rady Sądownictwa wpłynęły 24 kandydatury. Do obsadzenia jest 11 stanowisk sędziowskich – cztery stanowiska w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego,  trzy w Izbie Karnej i kolejne cztery w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatów do każdej z trzech izb będzie wysłuchiwał inny z zespołów Rady. Kandydatury mają zostać rozpatrzone jutro i w piątek podczas posiedzenia całej Rady. Wtedy też przyjęte zostaną uchwały dla prezydenta ze wskazanymi przez KRS kandydatami.

Z apelem o wstrzymanie procedury naboru zwróciła się we wczoraj do KRS I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Jej zdaniem trzeba z tym poczekać na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który może uznać KRS za organ nieuprawniony do opiniowania kandydatów na sędziów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl