Fot. sxc.hu

VII edycja Dnia Otwartego Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu odbywa się w 21 polskich miastach, a także w ambasadzie polskiej w Berlinie. Tematem przewodnim społecznej akcji edukacyjnej są zasady sporządzania testamentów notarialnych oraz przepisy o dziedziczeniu.

Notariusze udzielają porad w m.in. Szczecinie, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Częstochowie, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Jolanta Niedziela, rzecznik prasowy Izby Notarialnej w Warszawie, powiedziała, że cykliczna akcja poradnikowoedukacyjna jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom Polaków.

W tym roku zaproponowaliśmy naszym odwiedzającym temat testamentów notarialnych.  Jak wynika z naszego doświadczenia już sześciu poprzednich edycji, temat, który proponujemy jest tylko punktem wyjścia do rozmów z naszymi odwiedzającymi o wszystkich ich problemach i kłopotach związanych z ewentualnym dokonaniem czynności w formie aktu notarialnego. Potrzebę organizacji Dnia Otwartego Notariatu zauważyliśmy w naszej codziennej praktyce. Okazuje się, że niestety świadomość prawna społeczeństwa nie jest wysoka. Taka akacja to wyjście naprzeciw oczekiwaniu społeczeństwa w dochodzeniu do tej wiedzy – dodała Jolanta Niedziela.

Dzień Otwarty Notariatu organizowany jest od 2010 roku przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z izbami notarialnymi.

Notariusze będą dyżurować do godz. 16.00. Pełna lista placówek, w których będą udzielane porady znajduje się na stronie www.porozmawiajznotariuszem.pl.

RIRM

drukuj