Krakowscy radni będą głosować ws. in vitro. Fundacja CitizenGO: podpisz petycję

Część radnych miasta Krakowa próbuje przeforsować projekt finansowania procedury sztucznego zapłodnienia z budżetu samorządu. W środę Rada będzie głosować nad uchwałą dot. wprowadzenia programu in vitro dla mieszkańców Krakowa na lata 2017-2020.

Finansowaniu kosztownej i nieetycznej procedury sprzeciwiają się m.in. środowiska pro-life i wielu mieszkańców miasta.

Na stronie Fundacji CitizenGO znajduje się petycja zachęcająca radnych do odrzucenia ideologicznego projektu – informuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO Polska.

– Radni miasta Krakowa będą musieli zagłosować ws. projektu uchwały, która proponuje, aby z budżetu miasta Krakowa było finansowane in vitro. Projekt jest skrajnie ideologiczny, jest projektem nieetycznym, niemniej trafi pod głosowanie Rady Miast Krakowa. Z tego powodu na www.CitizenGo.org uruchomiliśmy petycję skierowaną do przedstawicieli w Radzie Miasta Krakowa z prośbą o to, aby projekt tej uchwały został odrzucony i aby Kraków nie finansował – zwłaszcza ze środków samorządowych – metody, która jest skrajnie nieetyczna i ideologiczna – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Liczba podpisów pod petycją na stronie internetowej Fundacji przekroczyła 4000 osób.

Wart ponad 79 milionów złotych rządowy „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego”, który ma być realizowany do 2020 roku, nie przewiduje refundacji zabiegów in vitro. W związku z tym część samorządów lokalnych podjęła decyzję o samodzielnym finansowaniu procedury sztucznego zapłodnienia.

Za dofinansowywanie nieetycznej procedury płacą m.in. mieszkańcy Częstochowy, Sosnowca i Łodzi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl