fot. flickr.com

Kończy się czas na składanie wniosków ws. przyznania środków na wdrażanie innowacyjności w rolnictwie

Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski o przyznanie środków na wdrażanie innowacyjności w rolnictwie. Chodzi o fundusze z działania o nazwie ”Współpraca” realizowanego w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Ze wsparcia mogą skorzystać tzw. grupy EPI, a więc grupy utworzone przez co najmniej dwa różne podmioty spośród: rolników, właścicieli lasów, instytucji naukowych, przedsiębiorców czy doradców.

O tym jakie środki można pozyskać mówi wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski.

Trzeba zaznaczyć, że mamy ogromne środki finansowe do pozyskania dlatego, że dysponujemy kwotą jeszcze 250 mln zł. Mamy pewne doświadczenia, jesteśmy już po pilotażu, na który było przeznaczone 80 mln zł. Część z tej kwoty została wykorzystana. Wydaje się, że z korzyścią dla naszych beneficjentów będzie to, że na pewno podejście do weryfikacji wniosków teraz będzie inne, będziemy chcieli współpracować z większą liczbą ekspertów tak, żeby nasze oceny tych projektów były bardziej obiektywne mówi Tomasz Nowakowski.

Wnioski można składać do 17 grudnia w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty.

RIRM

drukuj