fot. flickr.com

W połowie marca rusza nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników

W połowie marca rusza nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie. Wnioski można składać tylko przez internet. Z dopłat bezpośrednich w naszym kraju korzysta ponad milion trzysta tysięcy rolników.

Tak jak w ubiegłym roku także i teraz o dopłaty bezpośrednie można wnioskować tylko przez internet. Przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekonują, że wypełnienie wniosku nie jest trudne. A aplikacja o eWniosekPlus jest intuicyjna.

Aplikacja ta działa sprawnie. Nie zawiesza się. Także tych problemów nie powinno być – zaznaczył Witold Jeziorka, pracownik wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przedstawiciele agencji zachęcają gospodarzy do sprawnego składania wniosków oraz nie czekania z jego wypełnieniem na ostatnią chwilę.

Każdego roku agencja przyjmuje wnioski w ramach systemu wsparcia bezpośredniego. Te wnioski przyjmujemy od 15 marca do 15 maja. Taki termin standardowy – podkreślił Rafał Sobczak z wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W Polsce z dopłat bezpośrednich korzysta ponad milion trzysta tysięcy rolników. Tymczasem gospodarze, u których nie było zmian w gospodarstwie zamiast wniosku o dopłaty bezpośrednie mogą złożyć oświadczenie. Na złożenie takiego oświadczenia mają czas jedynie do 14 marca.

– Te oświadczenia nasi rolnicy składają chętnie, bo tak naprawdę jednym dokumentem rolnik jest w stanie spełnić deklarację swoją w danym roku gospodarczym – dodał Rafał Sobczak.

W zeszłym roku z możliwości złożenia oświadczeń skorzystało około 430 tysięcy rolników. Formularz oświadczenia można znaleźć na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj