PAP/Marcin Obara

Komisja weryfikacyjna apeluje do warszawskiego ratusza o wycofanie skarg na decyzje przywracające miastu nieruchomości

Przedstawiciele komisji weryfikacyjnej zaapelowali do warszawskiego ratusza o wycofanie skarg na decyzje, które przywracają miastu nieruchomości. Szef komisji Patryk Jaki oraz wiceprzewodniczący Sebastian Kaleta odnieśli się do wtorkowego wyroku sądu ws. ul. Łochowskiej 38.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nieprawomocnie odrzucił skargi dotyczące decyzji komisji reprywatyzacyjnej w sprawie Łochowskiej 38. Organ wymiaru sprawiedliwości uznał, że komisja prawidłowo wskazała, iż decyzja o zwrocie nieruchomości została wydana na osobę zmarłą, dlatego jest nieważna.

Patryk Jaki wskazywał, że ten wyrok daje szanse wyjścia z twarzą  miastu stołecznemu Warszawa.

– Miasto może dzisiaj i powinno wycofać swoje stanowiska w dotychczasowych sprawach. Jeżeli tak się nie stanie, jeżeli ratusz nie wycofa tego stanowiska, to wszystkie kolejne, ewentualne przegrane w sądach będą winą ratusza. Chcę, żeby to było jasne. My jako komisja robimy wszystko, co w naszej mocy, ale „do tanga trzeba dwojga”. Jeżeli pojawią się kolejne porażki – winny jest ratusz. Jeżeli miasto straci kolejne nieruchomości – winny jest prezydent Trzaskowski i jego zastępca odpowiedzialny za reprywatyzację – podkreślił przewodniczący.

Szef komisji weryfikacyjnej zwracał też uwagę, że mamy do czynienia z paradoksem. Komisja – jak zaznaczył –  chce, żeby nieruchomości wróciły do Warszawy, a stołeczny ratusz robi wiele, żeby tak się nie stało.

RIRM

drukuj