fot. PAP/Tomasz Gzell

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchuje P. Kunachowicza

Przed sejmowa komisją śledczą ds. Amber Gold zeznaje dziś były członek rady nadzorczej tej spółki Paweł Kunachowicz. Przesłuchanie Kunachowicza miało odbyć się w połowie września, jednak komisja postanowiła je przesunąć ze względu na brak rzetelnych stenogramów z podsłuchów.

Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski z sejmowej komisji śledczej zapowiadał, że będzie dziś pytał byłego członka rady nadzorczej Amber Gold, w jakich okolicznościach poznał Marcina P. Polityk będzie dopytywał także o wątki z rozmowy telefonicznej Emila Marata z szefem piramidy finansowej.

– Emil Marat informował Marcina P., że przyjacielem z czasów harcerskich mec. Kunachowicza był ówczesny minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki. O ten wątek kontaktów z Jackiem Cichockim, próby wpływania na służby specjalne, będziemy pytać pana mecenasa Kunachowicza, o czym zapewne on jest poinformowany, jest świadomy, chociażby obserwując przesłuchanie pana Emila Marata, które nie doszło do swojego finału – mówił Tomasz Rzymkowski.

Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Spółka ogłosiła bankructwo chwilę po upadku linii lotniczych OLT Express. Twórcy piramidy finansowej oszukali niemal 19 tys. osób na kwotę 851 mln zł.

RIRM

drukuj