Komisja śledcza ds. Amber Gold: Zeznania Anny Skupnej

Przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold zeznania składa dziś Anna Skupna, prezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Poseł Marek Suski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji, na początku przesłuchania pytał sędzię m.in. o znajomość z politykami.

W tym kontekście zapytał o doniesienia medialne mówiące o tym, że elegancka dama pojawiła się na trybunie stadionu w Gdańsku.

Marek Suski: Czy z tego obowiązku reprezentowania sądu wynikał obowiązek bywania na trybunie stadionu?

Anna Skupna: Nie Panie Pośle. To nie był obowiązek służbowy. To była moja prywatna wizyta.

MS: Czyli w ramach obowiązków służbowych nie znała Pani polityków, natomiast w ramach spraw prywatnych jednak ich Pani znała?

AS: Ja nie byłam na stadionie po to, by spotkać się z politykami. Byłam po to, żeby zobaczyć piękny stadion w Gdańsku, który był budowany i zobaczyć mecz. Nie wiem, czy tam byli politycy.

Na godz. 16.00 planowana jest też niejawna część posiedzenia komisji śledczej. Ma na niej m.in. odbyć się dyskusja na temat dotychczasowych wniosków wynikających z przesłuchań świadków – przedstawicieli organów ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl