Komisja sejmowa ds. Amber Gold przesłuchała Waldemara Pawlaka

Przed sejmowa komisją śledczą do spraw Amber Gold zeznawał dziś Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL. Resort gospodarki pod jego kierownictwem prowadził rejestr domów składowych, do którego wpisana była początkowo spółka Amber Gold.

Podczas przesłuchania były wicepremier zeznał, że nie przypomina sobie, by podejmował jakiekolwiek indywidualne decyzje w sprawie firmy Marcina P.

Poseł Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji, pytała świadka m.in. o to, kiedy został poinformowany przez dyrektora Departamentu  Administrowania Obrotem Ministerstwa, Jarosława Mąkę o wpłynięcie do resortu wniosku Amber Gold i dot. niego wątpliwościach.

– Kiedy po raz pierwszy dyrektor Mąka poinformował pana o tym, że macie w ministerstwie wniosek ze strony Amber Gold i jest z nim problem i będzie informował służby? – zapytała przewodnicząca komisji śledczej do spraw Amber Gold.

– Nie przypominam sobie takiej sytuacji – odpowiedział Waldemar Pawlak.

– Ile razy pan dyrektor Mąka rozmawiał z panem na temat: Amber Gold, karalności i tego, że weryfikuje ten podmiot? –  dopytywała przewodnicząca Małgorzata Wassermann.

W ciągu ostatnich lat – odpowiedział wicepremier Pawlak co natychmiast ripostowała przewodnicząca.

Nie proszę pana w ciągu sześciu miesięcy, kiedy ta firma była u pana zarejestrowana – dodała.

Jeżeli w tym okresie kiedy ta firma była zarejestrowana nie przypominam sobie żebym w tym czasie był informowany o tej sprawie jednostkowej. Było to w zakresie działania departamentu – odpowiedział przesłuchiwany Waldemar Pawlak.

Były wicepremier rządu PO-PSL zeznał też, że poinformował ówczesnego premiera Donalda Tuska o sprawie Amber Gold w połowie 2012 roku. Przedstawił mu wówczas m.in. informację na temat wykreślenia firmy z rejestru domów składowych.

Zeznania przed południem składał również były dyrektor Departamentu Administrowania Obrotem Ministerstwa Gospodarki, Jarosław Mąka.

W ramach tzw. piramidy finansowej Amber Gold oszukano blisko 19 tysięcy klientów spółki, straty szacuje się na prawie 851 mln zł.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl