Komisja o dezyderacie

Dyskusja nad dezyderatem ws. nieprawidłowości w procesie przyznawania koncesji na nadawanie cyfrowe będzie jednym z punktów posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

 

Sprawa dotyczy dyskryminacyjnej decyzji KRRiT wobec TV Trwam. Posłowie powrócą do niej w czasie rozpatrywania propozycji tematów kontroli do planu pracy NIK na przyszyły rok. Zaproponują kontroli KRRiT. Poseł Mieczysław Golba, przewodniczący komisji innowacyjności i nowoczesnych technologii powiedział, że jest to ważny temat dla wielu Polaków. Męczy nas to dlaczego Tv Trwam nie ma miejsca na cyfrowym multipleksie. Teraz chcemy rozpatrzyć odpowiedź na dezyderat – dodaje.

 


Pobierz Pobierz

 

Również członkowie sejmowej komisji kultury mają dziś omawiać sprawę nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie, oraz potrzebę wszczęcia przez NIK kontroli procesu koncesyjnego prowadzonego przez KRRiT.

Nie ustają również protesty społeczne przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do dzisiaj w biurze Radia Maryja w Toruniu policzono 2 mln 310 tys. 195 kopi podpisów pod protestem, kierowanym do KRRiT. Akcja zbierania podpisów trwa i będzie prowadzona do skutku.

drukuj