fot. PAP

KRRiT kolejny raz posuwa się do manipulacji

Tym razem w jednym z dzienników publikowana jest wypowiedź przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka, w której miał powiedzieć, że nikt z Episkopatu nie zgłaszał się do Krajowej Rady z prośbą o konsultacje w sprawie miejsc na multipleksie.

Tymczasem m.in. ks. abp Sławoj Leszek Głódź apelował w liście do Krajowej Rady o spotkanie członków KRRiT z przedstawicielami Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego przekazu w sprawie konkursu.

Ks. abp Wacław Depo, przewodniczący tej Rady zwraca uwagę, że ks. abp Sławoj Leszek Głódź jest delegatem KEP do spraw TV Trwam, przez co jest umocowany do reprezentowania Episkopatu w tej sprawie.

Jest to umocowanie tym mocniejsze, że on reprezentuje cały Episkopat, a nie tylko siebie samego i jakieś własne prywatne stanowisko. Dlatego tutaj jeszcze raz powraca temat, że w zależności od interpretacji – tak Krajowa Rada i jej przedstawiciele atakują stanowiska Kościoła, jak również stanowiska indywidualne biskupów – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Ks. abp Wacław Depo zaznaczył też, że obowiązująca ustawa medialna mówi wyraźnie o wspieraniu chrześcijańskiego systemu wartości i umacnianiu rodziny.

– Może się to nie podobać wielu osobom, ale żądanie od Kościoła, by odszedł od obrony pewnych prawd, a w tym obrony katolickich środków przekazu jest dyskryminacją skierowaną przeciwko człowiekowi, który ma prawo zarówno do wolności osobistej, wolności religijnej jak i własnych przekonań. Chciałbym tutaj również za Papieżem emerytem Benedyktem XVI zaznaczyć, że nie ma właściwego życia indywidualnego i społecznego bez prawdy. Nawet życie gospodarcze jest uwarunkowane moralnością człowieka. Zarówno świat jak i lud, niekiedy chce czy lubi być oszukiwany, ale w pewnym momencie się obudzi, a tych kłamców odrzuci i osądzi – dodaje ks. abp Wacław Depo.

Wypowiedź Jana Dworaka jest kolejną już w ostatnim czasie manipulacją KRRiT w stosunku do Episkopatu.

W sprawozdaniu z działalności za ubiegły rok Krajowa Rada poinformowała m.in., że zaledwie 4 „przedstawicieli hierarchii kościelnej, arcybiskupów i biskupów” poparło starania Telewizji Trwam o miejsce na MUX-1.

 

Wypowiedź ks. abp. Wacława Depo:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj