fot. pixabay.com

Komisja Europejska odblokowała prawie 137 miliardów euro dla Polski

Komisja Europejska odblokowała prawie 137 mld euro dla Polski. Chodzi o pieniądze z KPO i Funduszu Spójności. Bruksela wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku o płatności z Funduszu Odbudowy. Otwiera to drogę do wypłaty Polsce 6 mld 300 mln euro.

Komisja Europejska, odblokowując Polsce środki, stwierdziła, że nasza Ojczyzna wypełniła kamienie milowe dotyczące m.in. sądownictwa. Pieniądze w ramach KPO popłyną do nas na przełomie marca i kwietnia.

UE blokowała środki, które miały pomóc w odbudowie gospodarki po pandemii.

Dziś może być problem z ich wydatkowaniem – zauważył dr Aleksander Kozicki, politolog [czytaj więcej].

– Późne przelanie środków powoduje pośpiech lub niemożność pełnej realizacji projektów, które zamierzało się zrealizować. Pieniądze późno przekazane są pieniędzmi, które stwarzają pewien problem. Następuje nerwowość w wydatkowaniu danych inwestycji, dlatego że funkcja czasu ma tu bardzo duże znaczenie – powiedział dr Aleksander Kozicki.

W ramach KPO Polska ma otrzymać prawie 60 miliardów euro. Na tę kwotę składają się bezzwrotne dotacje w wysokości ponad 25 mld euro oraz 34,5 mld euro pożyczek.

Polska musi wydać środki do 2026 roku.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl