fot. Monika Bilska

Kolejne spotkania w ramach akcji „SOS dla Polskiej Rodziny” – w Janowie Lubelskim i Włoszczowej

W najbliższe dwie niedziele odbędą się kolejne spotkania w ramach akcji „SOS dla Polskiej Rodziny”. Na jutro zaplanowano spotkanie w Janowie Lubelskim, zaś na 19 maja – we Włoszczowej.

Gościem wydarzenia, które odbędzie się 12 maja o godz. 18.00 w domu kultury w Janowie Lubelskim, będzie minister obrony narodowej w latach 2015-2018 Antoni Macierewicz oraz poseł PiS Elżbieta Kruk – poinformował w rozmowie z Radiem Maryja Hubert Grzegorczyk, koordynator akcji.

– Jest to kolejne spotkanie naszej inicjatywy. Jej celem jest walka z genderyzmem, walka z zagrożeniami, którym jest LGBT, którym jest seksualizacja dzieci i młodzieży. Nasi zaproszeni goście będą m.in. o tym mówili. Nie zabraknie również tematów, które są głośne ostatnio w mediach, zwłaszcza w mediach katolickich. Tymi tematami są: atak na naszą wiarę, na naszą tradycję, na naszą kulturę, na nasze symbole religijne, z którym to atakiem mieliśmy niedawno do czynienia, gdzie została sprofanowana Matka Boska Jasnogórska – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

Na 19 maja zaplanowano z kolei spotkanie we Włoszczowej, które odbędzie się w tamtejszym domu kultury o godz. 15.00. Na spotkaniu będzie obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński – wskazał Hubert Grzegorczyk.

– To nasze spotkanie to efekt ogromnej ilości zgłoszeń telefonicznych i mailowych, które napłynęły właśnie z tamtej części Polski. Wśród telefonujących byli rodzice dzieci, którzy są zaniepokojeni falą genderyzmu, która wkracza do Polski. Na spotkaniu poseł Dominik Tarczyński na pewno przedstawi przykłady, w jaki sposób ten genderyzm już teraz funkcjonuje w Polsce, ale również zachęci do tego, żeby wszyscy – i osoby starsze, i osoby młodsze, a przede wszystkim rodzice – nie bali się powiedzieć „NIE” i „STOP” genderyzmowi – zaznaczył koordynator akcji „SOS dla Polskiej Rodziny”.

Spotkania w ramach akcji „SOS dla Polskiej Rodziny” cieszą się sporym zainteresowaniem społecznym – zwrócił uwagę rozmówca Radia Maryja.

– Wciąż otrzymujemy telefony, nowe zgłoszenia, nowe zaproszenia w różne części Polski. Również otrzymujemy wiele maili, ale co jest tak naprawdę najbardziej budujące i radosne w tym wszystkim – że wiele z tych telefonów to podziękowanie, podziękowanie za to, że nie baliśmy się podjąć tej inicjatywy. Podziękowania, ale jednocześnie i modlitwa ze strony wielu osób, które kibicują tej inicjatywie, którą tak naprawdę rozpoczęła Rodzina Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR – powiedział Hubert Grzegorczyk.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl