„SOS dla Polskiej Rodziny” w Dzierzgoniu

W Dzierzgoniu, w województwie pomorskim odbyło się kolejne spotkanie inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”. Wzięli w nim udział poseł na Sejm RP prof. Jan Szyszko oraz Przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II Andrzej Jaworski.

https://twitter.com/GrzegorczykH/status/1120727905955459072

Na spotkanie przybyło ok. 70 mieszkańców Dzierzgonia i okolic. Wśród nich byli między innymi Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, radni miejscy i powiatowi, a także nauczyciele z pobliskich szkół.

Andrzej Jaworski opowiedział o idei powstania inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”. Podkreślał między innymi to, że dziś w całej Polsce prowadzone są przez polityków liberalnych i lewicowych działania, których celem jest laicyzacja życia społecznego i wprowadzenie ideologii gender. Wskazywał, że takie działania jak w Gdańsku czy Warszawie, promujące LGBT, coraz częściej są również zauważalne w mniejszych miejscowościach.

„Dziś nie tylko powinniśmy mówić o ochronie dzieci przed LBGT w dużych aglomeracjach miejskich, ale również w małych i średnich miejscowościach. Jeszcze kilka lat temu środowiska lewicowe nie miały tak dużego wsparcia finansowego, jak dziś. Zwłaszcza zauważalne są tu przepływy finansowe z międzynarodowych korporacji” – podkreślał Andrzej Jaworski.

Następnie głos zabrał prof. Jan Szyszko. Były minister środowiska opowiadał między innymi o tym, że dzisiaj zagrożone są nie tylko tradycyjne polskie wartości, rodziny i dzieci, ale również własność prywatna. Podziękował za zaangażowanie w akcję obrony polskich lasów. Akcentował w jaki sposób są prowadzone działania, których celem jest stworzenie społeczeństwa bezideowego, zachwyconego zachodnią Europą. Podawał przykłady i porównywał, w jaki sposób wychowuje się dzieci współcześnie w miastach i na wsiach. Mówił również o ochronie środowiska naturalnego, lasów i rezerwatów przyrody. Odniósł się także do działań niektórych środowisk, których celem jest ograniczenie działalności myśliwych.

Inicjatywa „SOS dla Polskiej Rodziny” to odpowiedź na ideologię gender i jej konsekwencjami. Jest ona ponadpartyjna, katolicka, społeczna, otwarta na wszystkie środowiska chroniące rodzinę i nasze dzieci. Zainicjowana została przez Rodzinę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj