fot. SOS dla rodziny

W Rykach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „SOS dla Polskiej Rodziny”

Podczas spotkania z cyklu „SOS dla Polskiej Rodziny” w Rykach walkę w obronie tradycyjnych wartości zapowiedzieli radni regionu lubelskiego. W związku z tym rusza akcja „Samorząd wolny od ideologii LGBT”.

„Samorząd wolny od ideologii LGBT” to odpowiedź radnych Prawa i Sprawiedliwości na warszawską kartę podpisaną przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, która narzuca seksualizację dzieci już od najmłodszych lat.

Akcja wpisuje się w kampanię pod hasłem „SOS dla Polskiej Rodziny” i ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa, tak by propaganda homoseksualna nie trafiła do szkół.

– Przygotowaliśmy stanowisko przeciw promocji ideologii LGBT. Nie jesteśmy przeciwni osobom, jesteśmy przeciwni temu, żeby bardzo niebezpieczne treści trafiały bezpośrednio do naszych dzieci bez naszej wiedzy. Chcemy bronić nasze dzieci, nasze rodziny – powiedział Michał Muława, przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego

To w konstytucji jest zagwarantowane prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich przekonaniami – podkreśliła poseł PiS Elżbieta Kruk.

– Jeśli jesteśmy w prawie, to musimy podejmować działania. Musimy być po pierwsze czujni, obserwować co się w szkołach dzieje i jeśli coś takiego zauważamy, to musimy reagować, ale po drugie musimy zająć się swoimi dziećmi i wnukami, bo nie odblokuje się ich od tych idei, od tych treści, więc co możemy zrobić? Musimy je przygotować – mówiła poseł.

Seksualizacja dzieci wpisuje się w trwającą walkę z Kościołem – mówił Andrzej Jaworski z inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”.

– Pamiętam, że w momencie kiedy pierwszy raz była duża silna akcja przeciwko Kościołowi, kiedy była próba bardzo dużego uderzenia w Radio Maryja – na nie pozwolenie wydania koncesji, to wtedy tę akcję zapoczątkowała pani poseł Elżbieta Kruk i razem działaliśmy, wygraliśmy, więc jestem przekonany, że tę batalię, która jest przed nami o wygranie polskich rodzin, tradycji, także wygramy razem – oznajmił Andrzej Jaworski.

Lubelszczyzna to nie jedyny region, gdzie samorządowcy deklarują niechęć wobec propagandy LGBT. Podobną inicjatywę zapowiedzieli radni PiS w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl