fot. freepik.com

W najbliższy weekend kolejne spotkania w ramach inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”

Serdecznie zapraszamy na spotkania z poseł na Sejm RP Elżbietą Kruk, Andrzejem Jaworskim – przewodniczącym Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II oraz Michałem Mulawą – przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego w ramach inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”

Spotkania odbędą się:

04.05.2019

Tomaszów Lubelski – spotkanie w auli byłego Wydziału Zamiejscowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ul. Lwowska 80, o godz. 15.00.

Krasnobród – spotkanie w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Maryjnym, Msza św. o godz. 18.00, spotkanie odbędzie się po Mszy św. ok. 19:00.

05.05.2019

Lublin – spotkanie w Domu Akcji Katolickiej, obok Ogrodu Różańcowego przy Parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny, ul. Jana Pawła II 11, spotkanie o godz. 15:00, po spotkaniu Msza św. o godz. 16:30.

Sejmik Województwa Lubelskiego z inicjatywy poseł na Sejm RP Elżbiety Kruk wyraził sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promocję działań i ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych. Za stanowiskiem, które wnieśli radni PiS-u głosowała też część opozycji. 24 radnych opowiedziało się za dokumentem, 3 było przeciw, natomiast 4 nie wzięło udziału w głosowaniu. Więcej można przeczytać [tutaj].

Informacja o prelegentach:

Elżbieta Kruk – jeden z założycieli Prawa i Sprawiedliwości. Poseł na Sejm RP od 2001 r. Przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Członek Rady Mediów Narodowych. Od 1991 r. bliski współpracownik Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Obrońca polskich mediów m.in. Radia Maryja i Telewizji Trwam. Inicjatorka akcji „Lubelszczyzna wolna od ideologii LGBT”.

Andrzej Jaworski – poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. B. prezes Stoczni Gdańsk. przewodniczący Rady Instytutu im. Św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” powstałego z inicjatywy o. dyr. Tadeusza Rydzyka CSsR. Współpracuje z Radiem Maryja i TV Trwam.

Michał Mulawa – Od 2018 roku przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Na drugiej sesji pod jego przewodnictwem (XII.2018 r.) podjął decyzję o powieszeniu krzyża w sali obrad. 26 kwietnia br. Sejmik Województwa Lubelskiego jako pierwszy w Polsce wyraził sprzeciw wobec działań mających na celu promocję ruchów LGBT w sferze publicznej.

RIRM

drukuj