PAP/EPA

Dr L. Pietrzak o zamachach na Sri Lance: Myślę, że z perspektywy terrorystów Sri Lanka jest takim polem doświadczalnym

Myślę, że z perspektywy terrorystów Sri Lanka jest takim polem doświadczalnym. Podejrzewam, że chodzi o przetestowanie może nie tyle nowych metod, co osiągnięcia nowych skutków w wyniku takich aktów terrorystycznych – wskazał dr Leszek Pietrzak, ekspert do spraw bezpieczeństwa.

Dr Leszek Pietrzak przypomniał, że w kraju tym od wielu lat dochodzi do ataków terrorystycznych. Sprzyja temu struktura społeczna kraju. Jest to – jak wskazał – pewien tygiel narodowościowy, kulturowy i religijny. Ekspert do spraw bezpieczeństwa zaznaczył, że władze Sri Lanki nie są w stanie skutecznie zapobiec zamachom. Jego zdaniem, możliwe są kolejne ataki.

W ocenie eksperta, celem terrorystów może być skonfliktowanie społeczeństwa tego kraju.

– Myślę, że z perspektywy terrorystów Sri Lanka jest takim polem doświadczalnym. Podejrzewam, że chodzi o przetestowanie może nie tyle nowych metod, co osiągnięcia nowych skutków w wyniku takich aktów terrorystycznych. Być może zakładanym skutkiem jest skonfliktowanie społeczności Sri Lanki do takiego stopnia, aby wygenerowane zostały konflikty narodowościowe, plemienne, religijne na dłuższą perspektywę. Taki wydaje się na dzisiaj zamiar przyświecać terrorystom – powiedział dr Leszek Pietrzak.

Dr Leszek Pietrzak podkreślił, że po testach na Sri Lance do podobnych sytuacji może dojść w innych częściach świata.

Siły bezpieczeństwa Sri Lanki ostrzegły przed kolejną falą ataków. Według policji osoby związane z zamachami mogą nosić wojskowe mundury.

W Niedzielę Wielkanocną terroryści samobójcy dokonali serii ataków na kościoły oraz hotele. W zamachach zginęło ponad 250 osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl