fot. pixabay.com

KE wszczęła wobec Polski procedurę ws. jakości powietrza

Komisja Europejska zdecydowała w czwartek o wszczęciu wobec Polski procedury w sprawie jakości powietrza. W podobnej sytuacji znalazła się także Bułgaria.

Podstawą do wszczęcia procedury – jak tłumaczyła Komisja Europejska – jest brak zapewnienia przez Polskę i Bułgarię możliwości wnoszenia przez osoby fizyczne i prawne skargi do sądu. Miałyby ona dotyczyć rzekomego zaniedbania sprawy jakości powietrza.

„Żaden z tych dwóch krajów nie zapewnił możliwości, by osoby fizyczne czy prawne, których bezpośrednio dotyczy przekroczenie limitów zanieczyszczenia powietrza, (…) mogły wnieść skargi do sądów krajowych” – zaznaczyła Komisja Europejska.

KE stwierdziła, że nasz kraj od lat ma z tym problem. W lutym 2018 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Polska złamała prawo unijne, dopuszczając do nadmiernych, wieloletnich przekroczeń stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl