fot.PAP/Abaca

Resort zdrowia apeluje o korzystanie z usług szpitalnych oraz o oddawanie krwi

Ministerstwo Zdrowia zwraca uwagę, aby w dobie epidemii nie zapominać o innych chorobach. W razie potrzeby skorzystajmy ze szpitala. Resort apeluje jednocześnie o oddawanie krwi. Zapasy są coraz mniejsze.

Wraz z odmrażaniem gospodarki i znoszeniem społecznych restrykcji, resort zdrowia zachęca, by korzystać z możliwości, które oferuje polska służba zdrowia.

– Po chwilowym okresie zaburzenia, zmniejszonej ilości osób, które zgłaszały się do szpitali i pewnej obawy pacjentów, dzisiaj szpitale deklarują gotowość do tego, żeby w istotny sposób wrócić do normy – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Szpitale są odpowiednio przygotowane, dlatego apelujemy, by nie mieć obaw i w razie potrzeby skorzystać z właściwego leczenia – wskazał Sławomir Gadomski. Dotyczy to także badania w zakresie profilaktyki.

– W dużej części kierujemy apel do pacjentów onkologicznych, do pacjentów, którzy cierpią na choroby przewlekłe. (…) Mammografia, cytologia – to programy, w których bardzo chcemy, żeby pacjenci wrócili – oświadczył wiceminister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia apeluje także o udział w akcji krwiodawstwa.

– Widzimy, że zapasy, którymi dysponujemy, schodzą do poziomów wakacyjnych. W skali roku to poziomy najniższe. Wielu krwiodawców wyjeżdża i ten pobór jest niższy. Te poziomy dzisiaj właśnie takie są – zaznaczył Sławomir Gadomski.

Wiceminister zdrowia zapewnił, że mimo epidemii koronawirusa zarówno badania, jak i pobór krwi, są bezpieczne.

 

TV Trwam News

drukuj