Katowicki IPN czeka na zgłoszenia uczestników festiwalu „O wolności”

Do 10 lutego można zgłaszać uczestnictwo w adresowanym do młodzieży festiwalu „O wolności”, organizowanym przez katowicki IPN. Celem konkursu, który odbędzie się w kwietniu i będzie miał formę przeglądu muzycznego, jest przypomnienie twórczości opozycyjnej z czasów PRL.

Festiwal ma być formą edukacji historycznej poprzez sztukę. Chodzi o przypomnienie utworów ważnych w historii Polski, już dziś często nieznanych młodemu pokoleniu.

Przedstawiciele Instytutu przypominają, że walka z systemem komunistycznym prowadzona była również na polu kultury. Stąd pomysł, by upamiętnić najważniejszych opozycyjnych artystów i ich twórczość.

Konkurs skierowany jest do grup młodzieżowych lub pojedynczych wykonawców, zarówno amatorów, jak i skupionych wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół, ognisk artystycznych, harcerstwa.

Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik ma za zadanie przygotować jeden utwór autora związanego z nurtem opozycyjnym lub niezgadzającego się z realiami PRL. W zgłoszeniu należy podać liczbę uczestników, wybrany do zaprezentowania utwór oraz wymagania sprzętowe.

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 10 lutego 2017 r. Sam festiwal odbędzie się w drugiej połowie kwietnia. Przegląd będzie odbywał się w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl